Online Türkçe Testi

Öğretmene Mektup Örneği

Öğretmene mektup örneği. Bu yazımızda sizler için ilkokul ve ortaokul düzeyinde yazılmış bir öğretmene mektup örneği hazırladık.

Öğretmene Mektup Yazınız.

 

Benim bugünlere gelmeme vesile olan, bana bilgilerini  aktaran ve benim için  elinden gelen her türlü fedakarlığı gösteren değerli öğretmenim,

Siz bana sadece bilgi vermekle kalmadınız, benim iyi bir  insan olmam için,  arkadaşlarımın iyi bir insan olması için çabaladınız. Her sabah sınıfa girdiğinizde o sıcacık gülüşünüzle sınıfımızı aydınlattınız ve sınıfa bir güneş gibi doğdunuz. Her zaman cana yakın davrandınız ve bize hiç kötü davranmadınız.

 

Tıpkı bir anne gibi, baba gibi sevdiniz bizi  canım öğretmenim. Bize çok şey öğrettiniz. Okumayı yazmayı ilk sizde öğrendiğim için, sizi hiç unutmayacağım.  Sınıfa getirdiğiniz ve bize dağıttığınız  o kurabiyelerin tadını bir daha hiçbir yerde bulamadım. Çünkü hiçbir kurabiye sizinki kadar  lezzetli değildir. İzmir’in bir köyünde öğretmenlik  yaptığınızı duydum ve size olan özlemim bir kez daha arttı. En kısa zamanda yanınına gelmeyi ve o  emektar ellerinizden öpmeyi istiyorum canım öğretmenim. Nasılsınız, iyi misiniz? Sağlığınız da iyidir umarım. Eşiniz, çocuklarınız nasıl? Allah hepsine güzel ve sağlıklı ömürler versin canım öğretmenim. Ben de şu anda üniversite  ikinci sınıfta  Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nü okuyorum. Ailemden ayrı kalmak biraz üzdü beni fakat sizin gibi iyi bir öğretmen olmak için bazen ayrılıklar gerekli olur değil mi canım öğretmenim?

 

Kendinize iyi bakın, Allah’a emanet olun, ışığınızla aydınlattığınız öğrencilerden kalmak dileği ile hoşçakalın değerlim…

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Mesajlar

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ebru dedi ki:

    Hepsi çok güzel olmuş

  2. Anonim dedi ki:

    Dubiucltdufckymyf

  3. Yasin Hayat dedi ki:

    tşk ödevim vardı biraz burdan aldım yararlı olmuş tebrikler