Online Türkçe Testi

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Mesajlar

23.11.2019

Bu yazımızda 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili en güzel mesajları paylaşıyoruz. Öğretmenler günü ile ilgili mesajlar bu yazıda.

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Mesajlar

 

Öğretmenler bir milleti, bir toplumu aydınlığa çıkaran değerlerdir. Onlar bizim için ellerinden gelen her türlü fedakarlıkları yapan neferlerdir. Bize ilim öğreten, bize insanlık dersi veren, bize güzel ahlakı öğreten kimselerdir. Onlar ki bir milleti millet yapan değerli eğitimcilerdir. Bunun için güzel öğretmenlerimizin değerini bilmeliyiz ve onları çok sevmeliyiz. Onlara yazılacak mesajlar şunlardır:

 

* Beni karanlıktan aydınlığa çıkaran, yolun nereye gittiğini bilmezken bana doğru yola gösteren kıymetli öğretmenim. Öğretmenler Gününüz en içten dileklerimle kutlar, o güzel ellerinizden öperim. Sevi ve saygılarımla.

* Sınıfımıza güneş gibi doğan ve bizi her gün sevgisi ile ışıtan sevgili öğretmenim. Bugün sizin gününüz, bugün sizin bayramınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun canım öğretmenim, canım eğitmenim. Sizi çok ama çok seviyorum.

* Sabahın  ilk ışıkları ile uyanıp bizim için  hazırlık yapan, bize emek veren, bizim vatanına, milletine faydalı birer birey olmamız için var gücü ile çalışan ve bizden emeğini esirgemeyen canım öğretmenim. 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

* Baş öğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk  sizin dünyanın en saygıdeğer şahsiyetleri olduğunuzu söylüyor. Ben de buna can-ı gönülden inanıyor ve sizi çok ama çok seviyorum canım öğretmenim. Öğretmenler Gününüz  kutlu olsun, sevdiklerinizle birlikte daha nice güzel günler sizin olsun.

*Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*’’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.’’ Bizi kurtarmak için var gücünüzle çalışıp bizi koşulsuz sevdiğiniz size çok teşekkür eder , öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım

* Bana yeri geldiği zaman ana olan, yeri geldiği zaman baba,  abi, kardeş olan değerli öğretmenim. Bizi cahil olmaktan kurtarıp bizi eğittiğiniz  için size teşekkür eder ve öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

* Yaşamıma anlam kattın,  hayata umutla bakmayı öğrettin bana, Önce iyi insan olsun, gerisi zaten gelir dedin ve beni koşulsuz sevdin. Ben de sana layık insan olmak için var gücümle çalışacağım ve ülkeme faydalı bir insan olacağım öğretmenim. Gününüz kutlu ve mutlu olsun.

Öğretmene Mektup Örneği

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.