Online Türkçe Testi

Yardımlaşmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Yardımlaşmanın önemi ile ilgili Türkçe dersi kompozisyon örneği. Yardımlaşma ile ilgili kısa kompozisyon örneği.

Yardımlaşmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Yardımlaşma, dayanışma, birlik ve berberlik içinde hareket etme, zor durumda kalanın elinden tutma insan olan herkese yakışan güzel ve anlamlı davranışlardır. Yardımlaşma, merhametli olma bizim milletimizin kültürüne , kültürel değerlerine özgü davranışlardır. Yardımlaşma olunca sevgi ve saygı  kavramı tam da anlamını bulur ve yerine oturur.

 

Yardımlaşmanın olduğu yerde kişilerin arası daha iyi olur. Sıcak ve samimi dostluklar kurulur ve herkes  birbirinin yardımına koşarsa ülkede fakir kalan, aç kalan  hiç kimse olmaz.  Yardımlaşma içinde olan toplumlar hızla yükselir  ve başka toplumlara da örnek toplum haline gelir. Yardımlaşma birlik ve beraberliği, dayanışmayı doğurur. Bundan dolayı millet olarak, bu aziz milletin fertleri olarak her zaman zor durumda kalanlara yardım etmeliyiz, karşımızdaki kişinin zor durumda olduğunu bildiğimiz halde onu anlamazlıktan gelmemeliyiz, anlayışlı ve  duyarlı bir insan olmalıyız.  Yardımlaşmanın önemi ile ilgilli şu söz de çok anlamlıdır:

 

‘’ Eller çok olunca yük hafifleşir . Bu söz gerçekten de çok anlamlıdır. Herkes  zor durumda olan bir kişiye elinden gelen yardımı ettiği zaman o kişinin  yoksulluğu hafifler ve o kişi de rahat eder. Böylece toplum içinde huzur, güven ve mutluluk da artmış olur.

Etiketler:

Yorumlar
 1. sa dedi ki:

  DG

 2. Bu seni hic alakadar etmez dedi ki:

  Güzellik

 3. ecemsu dedi ki:

  selam

 4. Elif dedi ki:

  Ne

 5. yıldız güneş dedi ki:

  ya bunun hapsini deftere yazıca off off

 6. Berkay dedi ki:

  Neden hayat böyle

 7. Napim dedi ki:

  Teşekkür ederim

 8. Prensip ama eş anlamlısı dedi ki:

  yazayım mı, yazmayayım mı. arada kaldım dsertyujnhbvc

 9. Prensip ama eş anlamlısı dedi ki:

  ama çoooooooooooooooooooooooook uzun. hayat bile daha kısa ıdfghjuytrdfghjuı8u7y6t5red