Online Türkçe Testi

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Kadına şiddete hayır, kadına şiddet, kadına şiddetin kötülüğü konularında yazılmış bir kompozisyon örneği.

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Kadınlar korunmaya, sevilmeye, sayılmaya, ilgi görmeye layık olan en değerlilerimizdir. Kadın demek emek demek, fedakarlık demek,  karşılıksız sevgi ve güç demektir. Kadınlarımız çok önemlidir. Onlar bir anne, abla, yol gösterici, aileyi aile yapan değerlerdir. Kadının toplum üzerinde bu kadar emeği varken onlara yapılan bu zulüm, bu işkence nedir acaba? Son yıllarda ne yazık ki kadına şiddetin her türlüsünü görmekteyiz. 

 

Özellikle de eşinden ayrılan kadının eski eşi tarafından fiziksel ve psikolojik saldırılara uğradığını hepimiz görmekteyiz.  Bu şiddetin en önemli nedeni ise eğitimsizlik, bilinçsiz çocuk yetiştirmek, kötü çevre, aile bireylerinin çocuğa kötü model olması vb. gibi nedenleri sayabiliriz. Kadınlara yapılan işkence ve zulüm acizliğin en bariz göstergesidir. Ülkemizde kadına yönelik şiddetin bir an önce on bulması gerekir. Devlet kadına şiddet uygulayan, kadını öldüren canilere gereken en ağır cezayı vermelidir ve bu konuda asla ve asla geri adım atılmamalıdır. Ne de olsa üç beş yıl hapiste yatarım, daha sonra af çıkar ve özgürlüğüme kavuşurum düşüncesi içinde olan caniler ne yazık ki kadınlarımızı katletmekte ve bunu da erkeklik saymaktadır. Erkeklik bu olmasa gerekir. Gerçek bir eş kadınına sahip çıkmalı, onu her türlü olumsuzluklardan korumalı ve sevmelidir. Kadın ve eşi eğer anlaşamıyorsa medeni bir şekilde ayrılmayı bilmeli ve herkes kendi yoluna gitmelidir. 

 

İnsan olan, insanlıktan nasibini alan bir erkek kadına asla el kaldırmamalıdır. Geleceğin anneleri de çocuklarını iyi yetiştirmeli, geleceğin babaları da çocuklarına iyi model olmalı ve huzurlu ve güvenli bir ortam oluşturulmalıdır.

 

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon-2

 

Yaşamın daha anlamlı geçmesi  ve daha güzel geçmesi kadınlar sayesindedir. Çünkü  kadınlarımız annedir, abladır, kardeştir. Kadınlar bir  toplumu toplum yapan, bir aileyi , yuvayı koruyan ve kollayan değerlerdir, çiçek açmamış gonca güllerimizdir. Kadınlarımız  yeri geldiği zaman erkeğinin arkasında duran ve onlara ellerinden gelen her türlü desteği sağlayan  kimselerdir. 

 

Ne yazık ki kadınlarımızın o emektar değerlerimizin  kıymeti fazla bilinmemektedir. Bunu  dünyamızda ve ülkemizde  yaşanan olaylardan, kadınlara yönelik fizyolojik ve psikolojik şiddetlerden anlayabiliriz. Karakter sahibi olmayan, korkak kimseler kadınlara  saldırarak, onların canına kıyarak ya da onları yaralayarak büyük bir  iş yaptıklarını zannederler. Kadınlara yapılan bunca zalimliğe toplum olarak göz yummamalıyız. Özellikle de anneler erkek çocuğu büyütürken çok dikkatli olmalı ve onların  çocuklarının güzel ahlaklı olması için  çalışmalıdırlar. Daha küçük yaşta sen erkeksin istediğini yaparsın, kadınlardan daha güçlüsün gibi algılar çocukların zihinlerine yerleştirilmemelidir.  Güzel bir ortamda, sağlıklı bir aile ortamında olmayan erkek çocukları ilerde ne iyi bir eş olur, ne iyi bir komşu olur ne de iyi bir insan olur.  Bunun için annelere de burada çok büyük sorumluluklar düşmektedir.  Kadınlarımız ezilmemelidir, onlara en ufak bir zarar verilmemelidir.

 

Onlar bizim başımızın tacıdır ve onlar olmadan  hayatın anlamı olmaz. Bunun için  kadınlara yönelik her türlü şiddete dur demeliyiz ve kadınları korumalıyız. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı eylemler yapmalıyız, konferanslar düzenlenmeli ve protestolar yapılmalıdır.

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon-3

Kompozisyon Örnekleri

Kadına Şiddet İle İlgili Sloganlar

Kadına Şiddet İle İlgili Sözler

Etiketler:

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    on bulalım aynen

  2. Fatih dedi ki:

    Ayn on bulalım ?

  3. Anonim dedi ki:

    aynen son bulalım