Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Kadınlar korunmaya, sevilmeye, sayılmaya, ilgi görmeye layık olan en değerlilerimizdir. Kadın demek emek demek, fedakarlık demek,  karşılıksız sevgi ve güç demektir. Kadınlarımız çok önemlidir. Onlar bir anne, abla, yol gösterici, aileyi aile yapan değerlerdir. Kadının toplum üzerinde bu kadar emeği varken onlara yapılan bu zulüm, bu işkence nedir acaba? Son yıllarda ne yazık ki kadına şiddetin her türlüsünü görmekteyiz. 

 

Özellikle de eşinden ayrılan kadının eski eşi tarafından fiziksel ve psikolojik saldırılara uğradığını hepimiz görmekteyiz.  Bu şiddetin en önemli nedeni ise eğitimsizlik, bilinçsiz çocuk yetiştirmek, kötü çevre, aile bireylerinin çocuğa kötü model olması vb. gibi nedenleri sayabiliriz. Kadınlara yapılan işkence ve zulüm acizliğin en bariz göstergesidir. Ülkemizde kadına yönelik şiddetin bir an önce on bulması gerekir. Devlet kadına şiddet uygulayan, kadını öldüren canilere gereken en ağır cezayı vermelidir ve bu konuda asla ve asla geri adım atılmamalıdır. Ne de olsa üç beş yıl hapiste yatarım, daha sonra af çıkar ve özgürlüğüme kavuşurum düşüncesi içinde olan caniler ne yazık ki kadınlarımızı katletmekte ve bunu da erkeklik saymaktadır. Erkeklik bu olmasa gerekir. Gerçek bir eş kadınına sahip çıkmalı, onu her türlü olumsuzluklardan korumalı ve sevmelidir. Kadın ve eşi eğer anlaşamıyorsa medeni bir şekilde ayrılmayı bilmeli ve herkes kendi yoluna gitmelidir. 

 

İnsan olan, insanlıktan nasibini alan bir erkek kadına asla el kaldırmamalıdır. Geleceğin anneleri de çocuklarını iyi yetiştirmeli, geleceğin babaları da çocuklarına iyi model olmalı ve huzurlu ve güvenli bir ortam oluşturulmalıdır.

Kadına Şiddet İle İlgili Kompozisyon-2

Kompozisyon Örnekleri

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?