Online Türkçe Testi

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Vatan sevgisi ile ilgili yazılmış bir kompozisyon örneği. Vatan sevgisi hakkında yazdığımız kompozisyonu tıklayıp okuyabilirsiniz.

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Vatan sevgisi  insanın içindeki  en kutsal ve en  gurur verici sevgilerden biridir. Çünkü insanın içinde doğup büyüdüğü, çocukluğunu geçirdiği, acılarını, mutluluklarını yaşadığı yer  vatanıdır. Vatan demek toprak demek, yuva demek, yurt demektir. Vatanımız bizim her şeyimizdir. Özgürce yaşayabildiğimiz,  ortak dilimizin konuşulduğu, dinimizi  yaşayabildiğimiz yer demektir. Vatan demek ruh demek, yaşamanın sevinci, köleliğe mahkum olmamak demektir. 

Vatan demek sevgi demek, güneşte  sıcaktan bunalınca ayaklarını toprağa uzattığın ve toprağın  serinliğini özgürce aldığın yer demektir. Vatan demek sana ait olan , milletine ait olan toprak parçan, toprak parçanız demektir.  Bu vatan toprakları bugünlere gelebilmek için  çok çetrefilli yollardan geçmiştir. Tüm düşmanlar bir araya gelip atalarımızı yok etmek, toprağımızı, o mis gibi kokan toprağımızı, yurdumuzu ele geçirmek istemişlerdir. Dilimizi, dinimizi yok etmek istemişler,  kültürümüzü yozlaştırmak istemişlerdir. Milletimiz ise bu hainliğe göz yummamış ve  vatan zor  durumda olduğu zaman milli birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmesini bilmiştir.  Vatanı kurtarmak için binlerce vatan evladı hayatını kaybetmiş,   kahraman kadınlarımız hayatını kaybetmiştir. Bu kutsal topraklar, bu vatan aşkı ile kokan topraklar düşmana teslim edilmemiş ve asla da edilmeyecektir. Çünkü bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Bir canımız var ve o can da vatana feda olsun. Biz vatanımızı her şeyden çok severiz ve ölüm pahasına da olsa  bu vatan da ölürüz, bu vatan uğrunda, bu bayrak altında can veririz. Atalarımızın bize emanet ettiği bu vatanın kıymetini bilmeliyiz.

Vatanımızın, kültürümüzün, kültürel değerlerimizin yok olmaması için bu vatan için çok çalışmalıyız,  çok araştırmalıyız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in de vatanımızın önemi ile  ilgili, vatan sevgisi ile şu sözünü de unutmamalıyız: “Türklerin vatan sevgisi ile dolu göğüsleri, düşmanların melun ihtiraslarına karşı daima bir duvar gibi yükselecektir.’’

İşte tüm bunlardan dolayı  vatana, bize emanet edilen bu topraklara gözümüz gibi bakmalıyız ve bu vatanı her açıdan geliştirmeli, ileriye taşımalıyız.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Anonim dedi ki:

  Sh4yth5hrfrgrgrhrbdbrgrvefegjtymuntvdzwxeh

  Beenniimm aaddiimm nhfhhuyiiystuii been rusum

 2. gjrtaboştrw dedi ki:

  hfud

 3. BERRA dedi ki:

  doğru düzgün yorum yazın be

 4. ece runay dedi ki:

  100 aldım

 5. Arda Taş dedi ki:

  Güzel Teşekkür ediyorum

 6. ecrin dedi ki:

  süper

 7. =) dedi ki:

  Buraya saçma sapan şeyler yazmayın lütfen, aptalsanız aptallığınızı içinizde yaşayın. Buralara saçma sapan yorumlar yazmayın.

 8. enes dedi ki:

  allah razı olsun

 9. Utku dedi ki:

  çok teşekkür ederim çok işime yaradı.

 10. sanane dedi ki:

  çok güzel elinize saglık

 11. Anonim dedi ki:

  Teşekkür ederim artı aldım

 12. Anonim dedi ki:

  napim

 13. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkür ederim sizin sayenizde artı aldım

 14. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkür edilen sizin sayenizde artı aldım

 15. Anonim dedi ki:

  Çok sağolun

 16. cemre dedi ki:

  teşekkür ederim dersime çok lazım oldu ve öğretmenim bana aferiin dedi

 17. Anonim dedi ki:

  Teşeküller çok başarılı bir kompezisyon