Online Türkçe Testi

Beyaz Okul

06.05.2020

Beyaz okul sitesinde eğitim ve hayata dair birçok konuda en güzel ve güncel içerikleri bulabilirsiniz. Beyaz Okul bir eğitim sitesidir.

Beyaz Okul

 

Beyaz okul adlı eğitim sitesinde belirli gün ve haftalar ile ilgili kısa yazılar, Atatürk hakkında metinler, ders notları ve öğretmelere ait yazılı soruları, evraklar bulunmaktadır. Ayrıca beyaz okul youtube kanalı vasıtasıyla video dersler ile öğrencilere yardımcı olmaktadır. Makaleler, denemeler, kompozisyon örnekleri ve kısaca tüm ders notları ile beyaz okul öğrencilere yardımcı olan bir yapıdadır.

Bilim adamlarının kısaca hayatları ve biyografileri, tarihe olan katkıları ve yaptıkları bilgilerin yer aldığı beyaz okulda; Türkçe, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ile ilgili ders notları yer alıyor. Örneğin fen bilimleri dersinde maddeyi niteleyen özelliklerin açıklaması, doğal ışık kaynakları nelerdir, ışığın ve deneylerle tanımının nasıl yapıldığına şahit oluyorsunuz. Deney ve yöntemlerin yanı sıra bilimsel araştırmalarınıza birer kaynak oluşturacak beyaz okul eğitim sitesinde çeşitli etkinlik örnekleri, slayt gösterileri, belirli gün ve haftalar ile ilgili şiirler ve yazılara ulaşabiliyorsunuz.

 

Sosyal bilgiler sınırına giren tarih konuları ve coğrafya ders anlatımları beyaz okulda çeşitli dilsiz haritalarla desteklenerek anlatılmaktadır. İngilizce dersinden kelime ezberleme, derslere ait test ve deneme sınavları, hikâye ve makale incelemeleri ile de yabancı dil derslerinizi takip edebilirsiniz.

Haklarımız nelerdir sorumluluk nedir ve adalet, özgürlük, felsefe, bilim gibi her türlü soyut terimleri beyaz okul işbirliğiyle öğrenebiliyorsunuz. Cumhuriyet dönemi öncesi ve sonrası yapılan inkılapları, Atatürk’ün sözleri ve O’nun eğitim, bilim, sanat ve spor hakkında yapmış olduğu yenilikleri tek tek beyaz okuldan okuyabilir ve ödevlerinizi araştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.