“Yardımlaşma” Hakkında Gazete ve Dergi Haberleri

“Yardımlaşma” Hakkında Gazete ve Dergi Haberleri

“Yardımlaşma” Hakkında Gazete ve Dergi Haberleri

5 aylık Su için yardım kampanyası başlatıldı

 

Orhangazi’de yaşayan Selin Karadağ’ın 5 aylık kızı Su Şahinoğulları, kronik solunum yetmezliği nedeniyle Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 3 aydır hastanede olan Su’nun taburcu edilebilmesi için ev tipi mekanik vantilatör cihazı alınması gerekiyor. Ancak aile maddi imkansızlıklar nedeniyle cihazı alamıyor.

Orhangazi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da ailenin talebi doğrultunda yardım kampanyası başlattı. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada gönüllülerin, hastanın isim ve soy ismini belirterek, bankalar aracılığıyla bağış yapabilecekleri bildirildi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5-aylik-su-icin-yardim-kampanyasi-baslatildi-41195260

 

Kıyafet kumbarasıyla giyilmeyen giysiler yeni sahiplerine ulaşacak

Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi bahçesinde düzenlenen programla kıyafet kumbaralarının tanıtımı yapıldı. Proje hakkında bilgi veren firma yetkilisi Ali Öztürk, “Bilecik olarak yeni bir atılım ve yeni bir proje ile buraya geldik. Geri dönüşümde yeni bir proje bu. Kullanmadığımız giysi, ayakkabı, çanta bunları gördüğünüz kumbaralarınıza atıyoruz. Bunlar ayrıştırmak yapıldıktan sonra iyilerle, kötüler ayrıldıktan sonra tekrardan iyiler belediyelere teslim ediliyor. Belediyenin sevgi mağazaları, belediyenin temizlik işlerine teslim ediliyor. Daha sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapılıyor” dedi.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/yasam/kiyafet-kumbarasiyla-giyilmeyen-giysiler-yeni-sahiplerine-ulasacak

Bu lokantanın tenceresi garibanlar için de kaynıyor

 

Kütahya’da babasından kalma lokantasını işleten esnaf, civardaki yoksul vatandaşlara ücretsiz yemek vererek aile geleneğini devam ettiriyor.

Kütahya’daki tarihi Ulu Cami yakınında babasından kalma lokantasını işleten esnaf, civardaki yoksul vatandaşlara ücretsiz yemek vererek aile geleneğini devam ettiriyor.

Günün belirli vakitlerinde müdavimi oldukları lokantaya gelerek yemek yiyen maddi durumu yetersiz vatandaşlar, “ahbap” oldukları 37 yaşındaki işletmeci Fatih Bilgi ile sohbet ediyor.

 

Kaynak: https://www.yeniasya.com.tr/yurt-haber/bu-lokantanin-tenceresi-garibanlar-icin-de-kayniyor_432310

Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımlarına başladı.

Vakıf yetkililerinin yapılan başvuruları değerlendirmeye alarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri kömür yardımlarına bu yıl da başlandı. Kış ayları gelmeden ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı gerçekleştiren Çorlu SYDV yetkilileri tüm ihtiyaç sahiplerine kömürleri teslim edilene kadar dağıtımlarını sürdürecek. Çorlu SYDV’nin kömür yardımları dışında gıda ve öğrenciler için kırtasiye yardımları başta olmak üzere çeşitli yardımları bulunuyor.

Kaynak: https://www.haberler.com/corlu-sydv-den-ihtiyac-sahiplerine-komur-yardimi-12391089-haberi/

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Forumdan Mesajlar