Online Türkçe Testi

Yaz Tatilinde Ne Yaptınız? Yazınız.

yaz tatili ile ilgili kompozisyon. Yaz tatilinde ne yaptığınız ve yaz tatilini nasıl geçirdiğiniz ile ilgili kompozisyon örneği

Yaz Tatilinde Ne Yaptınız?  Yazınız.

 

Yorucu ve çok çalışarak geçen bir yılın ardından karnelerin alınması ile de yaz tatili başladı. Artık altıncı sınıfa geçmiştim. Okulların kapanması ile karnemi alıp eve götürdüm. Babam bana karne harçlığı verdi. Artık yaz tatili başlamıştı. Havalar da ısınmaya başladığı için dışarıda arkadaşlarımla daha fazla vakit geçirmeye başladım. Dışarıda güneşi doya doya aldım ve arkadaşlarımla çok güzel oyunlar oynadık. Babaannemlerin evi köyde olduğu için ailemle birlikte bir haftalığına babaannemlere gittik. Köyümüz Sivas’ın bir köyüydü. Orada doya doya eğlendim. Tavuklar, hindiler, kazlar, ördekler, koyunlar, kuzular gördüm. 

 

Doğal köy yumurtası ve köy sütü içtim. Köyümüzün dağlarına çıkıp orada ailem ile piknik yaptık ve köyün tertemiz havasını mis gibi içime çekti.  Bir hafta kaldıktan sonra tekrar evimize döndük.  Evimizde birkaç gün dinlendikten sonra tatil yapacağımız İzmir’e doğru yola koyulduk. Annem ve babam akşamdan tüm hazırlıkları yapmıştı. Ben ve kardeşim Aslı çok mutluyduk. İki kız kardeş olduğumuz için birbirimize çok bağlıydık. Yola çıkarken emniyet kemerlerimizi taktık ve yolculuk başladı. Yolculuk süresince başka şehirleri gördük ve yolda çeşitli yerlerde mola verdik. Daha sonra İzmir’e gittik ve oranın mis gibi temiz havasını ve deniz kokusunu içimize çektik. Önce otelimize geldik ve orada biraz dinlendik. Daha sonra sahile gittik ve denize girdik. Denizin suları serindi ve doya doya yüzdük. Hem yüzüp hem güneşlemek beni çok mutlu etmişti. Daha sonra İzmir’in tarihi yerlerini bölüm bölüm gezdik. Ailemle deniz kıyısında top oynadık ve çok güzel bir tatil geçti. Çok mutlu olmuştum. 1 haftalık İzmir tatilin ardından tekrar yola koyulduk ve evimize geldik.

 

Tatilde çok yorulduğum için  ilk hafta uyumakla günlerim geçti. Tatilin geri kalan kısmında çeşitli kitaplar okudum ve okuduğum kitapların özetini defterime çıkardım.  Çünkü bunlar bana ilerde lazım olabilir diye düşündüm.  Kısacası tatilim çok güzel ve verimli geçti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.