Online Türkçe Testi

Yaşam Ve Ölüm İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Yaşam Ve Ölüm İle İlgili Kompozisyon Yazınız. Bu yazımızda “yaşam ve ölüm” ile ilgili bir kompozisyon hazırladık.

Yaşam Ve Ölüm İle İlgili  Kompozisyon Yazınız.

 

İnsan dünyaya geldiği zaman yaşam  artık başlamış olur. Yeni doğan bir bebek  yaşama başlarken her  şeye karşı meraklı olur, öğrenme istediği içinde olur ve devamlı hareketli olur. Bebek zamanla büyür, çocuk olur, daha sonra genç, yetişkin, yaşlı derken bir de bakmışsın ki artık son günler yaklaşmıştır. Artık yaşamdan  ölüme bir soluk yol kalmıştır. 

 

İnsanlar dünyada yaşarken  hayatın kıymetini bilmeli ve anın tadını çıkarmaya bakmalıdır.  İnsanoğlu meraklı olmalı, çalışkan olmalı ve üretken olmalıdır.  Ölümün  var diye oturup ölüm beklenmemelidir. Ölene kadar çalışmaya, alın teri dökmeye devam edilmelidir.  Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Yeter ki bu yaşları verimli geçirelim ve ilerde pişman olacağımız yanlışlar içine düşmeyelim. Dünyada hep iyilikler peşinde koşalım ve kötülüklerden uzak duralım.  Bir gün öleceğimizin bilincinde olarak hayatı  yaşayalım ve onun için kimseyi kırmayalım, kimsenin ahını almayalım ve güvenilir bir insan olalım. Yaşam ve ölüm arasındaki ince çizginin farkında olarak bir hayat yaşayalım ve başka insanlara örnek olan bir yaşam sürelim.

 

Güzel ahlaklı bireyler olalım, güzel ahlaklı çocuklar yetiştirelim. Topluma örnek, dünyaya örnek olan bir insan olarak bu yaşamdan ayrılalım.  Her nefsin ölümü tadacağının farkında olarak yaşayalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.