Online Türkçe Testi

Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon Yazınız

Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon Yazınız. Bu yazımızda sizler için “Yardımlaşma” konusu ile ilgili bir kompozisyon hazırladık.

Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon Yazınız

 

İnsan her şeyi tek başına yapabilen  bir varlık değildir. Zorluklar, acılar, mutluluklar ancak birlik ve beraberlik  sayesinde gerçekleşir.  İnsanları birbirine bağlayan ve birbirlerine olan sevgisinin artmasını sağlayan en önemli unsur yardımlaşmadır.

 

Çünkü yardımlaşmanın olduğu yerde  mutluluklar olur, fedakarlıklar olur, güzel anılar yaşanır. Zor durumda olan herkese imkanımız ölçüsünde yardımcı olmalıyız. Çünkü yardımlaşma olduğu zaman kişinin kendine olan sevgisi, saygısı artar. Başkalarına yardım edip kafamızı yastığa rahat olarak koymak mükemmel bir duygudur. Yardımlaşmanın olmadığı yerde  ise sevgi ve saygı gibi değerler olmaz.  Kimileri  çok rahat bir yaşam sürerken kimileri  ise yiyecek bir lokma ekmek dahi bulamaz. İnsan bencil olmamalıdır.  Her zaman  empati kurma becerisine sahip olmalıdır. Yardımlaşma ve dayanışma bireyler arasında değil, toplumlar arasında da olmalıdır. Örneğin; koronavirüs sürecinde güzel ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nden  başka ülkelere çeşitli sağlık malzemeleri gönderilmiştir. Maske, eldiven, dezenfektan vb. Böylece sağlık açısından  sorunlar yaşayan  muhtaç ülkeler ülkemiz sayesinde bir nebze rahat etmiş ve herkes ülkemizin insanlarının bu fedakarlığına minnet duymuştur.

 

Kısacası insanlar arasında yardımlaşma ve dayanışma ne kadar fazla olursa hayat o kadar güzel ve anlamlı hale gelir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.