Online Türkçe Testi

Özgürlük İle İlgili Kompozisyon

Özgürlük ile ilgili kompozisyon. Özgürlük konulu sizler için yazmış olduğumuz bu kompozisyonu bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Özgürlük Konulu Bir Yazı Yazınız.

 

Özgürlük  yaşamda sahip olunması  gereken  en önemli değerdir. İnsan özgür olmadığı zaman  yaşamak da  zor olur.  Bir başka ülkenin manda ve himayesi altında yaşamak, kendi ana dilini konuşamamak, tutsak olmak  çok zor  bir durumdur.  Özgür olmayan kimse ne yediğinin tadını alır ne de gezdiğinin keyfine varır. Özgür olunca ise  hayat daha güzel olur, yaşamımız anlam bulur.

Yediğimiz ekmek ile kuru soğan bile olsa  özgür olduğumuz için bunlar bize dünyanın en lezzetli yiyecekleri haline gelir.  Özgürlük istediğini yapabilmektir fakat bunu başkalarına zarar vermeden yapabilmektir. Yani başka insanların yaşamına müdahale etmeden istediğin  şeyi yapmasıdır özgürlük.  Başkalarını rahatsız etmeden dilediğince hayatın tadını çıkarmaktır özgürlüktür.  

Şu anda yaşadığımız ülkede özgür  bir yaşam sürüyorsak bunu özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza borçluyuz. Her zaman özgür bir ülke olmak için de  çok çalışmalıyız, vatanımızı  dünyanın en gelişmiş vatanı haline getirmeliyiz. İşte  hayat ancak bu şekilde canlılık kazanır ve yaşam bu şekilde daha akıcı ilerler.

Özgürlüğün kıymeti ile ilgili şu sözü de unutmamalıyız: ‘’ Özgürlük bir kişinin değil, herkesin hakkıdır. ‘’Herbert Spencer

Etiketler:

Yorumlar
 1. b dedi ki:

  çok sağolun ödevimi hemen yaptıım

 2. bence güzel dedi ki:

  güzel

 3. elif dedi ki:

  bence çok güzel

 4. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler

 5. Oaa dedi ki:

  Güzel

 6. Mercan dedi ki:

  Biraz geliştirirseniz daha güzel olucaktır, teşekkürler

 7. Merve dedi ki:

  Güzel bı kompozisyon olmuş