Online Türkçe Testi

Nasıl Bir Ülkede Yaşamak İstersiniz?

Nasıl Bir Ülkede Yaşamak İstersiniz? konulu Türkçe dersi kompozisyon örneği. 5. sınıf anıttepe yayıncılık Türkçe ders kitabı

Nasıl Bir Ülkede Yaşamak İstersiniz?

 

Ülkemiz bizim bağımsız olarak özgürce yaşadığımız yerdir. Her insan ülkesinde güven ve huzur içerisinde, mutlu bir yaşam sürdürmek ister.

 

Ben yaşadığım ülkenin her şeyden önce başka ülkelerin egemenliği altında olmayan bağımsız bir ülke olmasını isterim. Ülkemin doğal zenginliklerinin korunmasını, her köşesinin ormanlarla donanmasını isterim.

Ülkemizin eğitime önem veren, bilimsel çalışmaların yapıldığı ve en saygıdeğer insanların bilim insanlarının olduğu bir yer olmasını isterim. Ülkemin bilimsel ve teknolojik gelişmeler açısından dünyanın en önde gelen devletleri arasında olmasını isterim. İnsanların adalet içerisinde yaşadığı, özellikle kadınların ve çocukların haklarının korunduğu bir ülke olmayı isterim.

 

Kısacası yaşadığım ülkenin tertemiz, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmiş, eğitime önem verilen ve adalet sisteminin çok iyi çalıştığı bir ülkede yaşamayı isterim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.