Online Türkçe Testi

Kurban Bayramı İle İlgili Kompozisyon

Kurban bayramının milli kültürümüz açısından önemi ve dini önemi ile ilgili olarak yazılmış bir kompozisyon örneği

Kurban Bayramı İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Bilindiği gibi Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı müslümanların dini bayramıdır. Bayram demek kardeşlik demek, barış, demek,  yardımlaşma ve dayanışma demektir. Kurban Bayramı da  bizim için çok büyük öneme sahiptir. Kurban Bayramı öncesinde insanlar Yüce Allah için kurban edecekleri  kurbanları günler öncesinden satın alır ve bayramın ilk günü o kurbanı Allah için keser.

 

Kesilen kurbanın etinden eşe dosta ikram edilir.  Özellikle  maddi imkanı olmayan fakirler için  kurban etinden büyük bir pay ayrılmalıdır. Çünkü bu bayram  yardımlaşma, misafirperverlik bayramıdır. Empati duygusunun yoğun şekilde geliştiği bir bayramdır. Onun için fakir insanlara bol bol et götürmeliyiz ve bu özel ve kutsal günde hem kendimiz mutlu olmalıyız hem de  maddi imkanı olmayan insanları mutlu etmeliyiz. Böylece  hem insanlık  yaşamış olur hem de insana yakışan erdemliliği de yerine getirmiş oluruz. Bayramda ayrıca şunlar da yaşanır. Küçükler büyüklerinin ellerinden öper, komşulara gider;  şeker ve harçlıklarını alır. Böylece çocuklar da çok mutu olur ve bu gün çok güzel bir şekilde geçmiş olur.

 

Kurban Bayramında sevdiklerimize  aşağıdaki gibi güzel sözlü mesajlar yollamalıyız:  ‘’ Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.