Online Türkçe Testi

‘’Kitaplar da Dostlar Gibi Az Fakat İyi Seçilmiş Olmalıdır.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon

kitaplar da dostlar gibi az fakat iyi seçilmiş olmalıdır sözü ile ilgili kompozisyon. kitaplar da dostlar gibi az fakat iyi seçilmiş olmalıdır

‘’Kitaplar da Dostlar Gibi Az Fakat İyi Seçilmiş Olmalıdır.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

İnsanlığın ilerlemesini sağlayan,  yeniliklere öncü olan, hayatımız aydınlatan ve bizi devamlı geliştiren  en önemli araçlarından biridir kitaplar. Yalnızlığında sana  ilaç gibi gelen, dertlerin olduğu zaman seni sakinleştiren, yaşama daha  farklı açıdan bakmanı sağlayan  arkadaşlar gibidir kitaplar.

 

Kitaplar da aynı en yakın arkadaşlarımız, dostlarımız gibidir. Bunun için de alacağımız kitabın  niteliği çok ama çok önemlidir. Okuyacağımız kitap bize bir katkı sağlamalıdır. Bizim eleştirel düşünme becerimizi geliştirebilmeli,  empati becerimizi, analitik düşünme becerimizi geliştirebilmelidir. Yani bize iyi bir yoldaş olmalı, iyi bir aydınlatıcı olmalıdır kitaplar. Seçtiğimiz kitapların içeriğinde boş bilgiler yazmamalıdır.   İçerikte anlatılanlar iyi bir şekilde telefuz edilebilmeli, bizi  iyi yönde geliştirebilmeli ve bizim hafızamızı güçlendirmelidir.

Okuduğumuz kitap bizi öyle bir içine almalıdır ki o kitabı defalarca  okumaktan bıkmamak için  yanımızdan hiç ayırmamalıyız. Bu güzel dostlarımızın  değerini bilmeliyiz ve  devamlı kitap almalıyız, kitap okumalıyız ve okuduklarımızdan  yararlandığımız bilgileri de başka insanlara da anlatmalıyız.

 

Seçtiğimiz kitaplar aydınlatıcı kitaplar olmalıdır.  Düşüncelerimizde, duygularımızda bizi olumlu yönde etkileyebilmeli ve bize şevk verebilmelidir. Yarınlarımıza ışık tutmalı,  bizi geleceğe iyi hazırlamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.