Online Türkçe Testi

İyimser insan, her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.

İyimser insan her felakette bir fırsat kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür düşüncesine katılıyor musunuz neden?

İyimser insan, her felakette bir fırsat, kötümser insan da her fırsatta bir felaket görür.

 

Hayatın bizlere neler getirip götürebileceği hiç belli olmuyor. Bazen hiç beklemediğimiz anlarda karşımıza önemli fırsatlar çıkarken kimi zaman da hiç beklemediğimiz şekilde olumsuzluklarla yüz yüze gelebiliyoruz. İşte böyle zamanlarda iyimser mi ya da kötümser mi olduğumuz ortaya çıkıyor.

 

İyimser insanlar daima yapıcıdır ve hayata umutla bakar. İçinde bulunduğu her durumdan yeni fırsatlar çıkarmasını bilir. Mesela yaşadığımız yerde bir deprem oldu ve birçok bina yıkıldı. Böyle bir durumda iyimser insan bina yapımında kullanılacak malzemeden yapım tekniğine kadar birçok konuda yeni arayışlar içine girer. Kötümser insan ise işini kolaylaştıracak, gideceği yere çok kısa sürede varmasını sağlayacak araç olan uçağa ya düşerse diye binmez. Yani kendisi için önemli bir fırsat olan aracı felaket olarak değerlendirir.

İyimser ya da kötümser olmak bizim elimizdedir. Kendimizi ve etrafımızdaki dünyayı sevmeye ve anlamaya çalışmak istiyorsak iyimserlerden olmaya çalışmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.