Online Türkçe Testi

‘’Hayalinizde Nasıl Bir Yerde Yaşamak İsterdiniz?” Konusuyla İlgili Bir Kompozisyon

‘’Hayalinizde Nasıl Bir Yerde Yaşamak İsterdiniz?” Konusuyla İlgili Bir Kompozisyon örneğini okumak için tıklayabilirsiniz.

‘’Hayalinizde Nasıl Bir Yerde Yaşamak İsterdiniz?” Konusuyla İlgili Bir Kompozisyon Yazınız.

 

 İnsan sağlığı için yaşanılmaya  uygun olan yerler  temiz  ve yeşil  alanlardır.  Pis havanın olmadığı,  toprağın, suların temiz olduğu  yerler  insan için en güzel ve  en  muhteşem yerlerdir. Hayalimdeki yer  ağaçların çok olduğu, apartmanların hiç olmadığı,  müstakil bir evdir.  Evimin bahçesi olmasını isterdim. Bahçede küçük bir havuz olmasını isterdim.   

 

Kendi sevdiğim meyve ağaçlarından bahçeye dikmek isterdim.  Bahçemin  bir köşesinde çileklerin yetiştiği, bir köşesinde salatalık ve domateslerin yetiştiği harika bir ortamda yaşamak isterdim. Komşuluk ilişkilerinin  ben değil biz anlayışı çerçevesinde   olduğu, insanların candan, samimi olduğu bir yerde yaşamak isterdim. Yaşadığım yerde  herkesin birbirine karşı anlayışlı ve hoşgörülü olduğu, ön yargının olmadığı, sevginin  , saygının her daim olduğu bir yerde yaşamak isterdim.   Hayalimdeki yerin aynı zamanda iş yerime de yakın olmasını isterdim. Hayalimdeki yerde  kütüphane olmasını, güzel sanatlar ile ilgili okullar olmasını isterdim. İnsanların ilgi ve yeteneklerine göre çeşitli kursların verildiği  eğitim kurumlarının olduğu bir yerde yaşamak isterdim.

 

Kitabın çok okunduğu, doğa ile iç içe temiz havada nefes alarak çayımı yudumlamak ve yaşamın zevkini, anın tadını çıkarmak isterdim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.