Online Türkçe Testi

Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 81. Yılı İle İlgili Kompozisyon

Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 81. Yılı İle İlgili Kompozisyon yazınız. 10 Kasım konulu kompozisyon örneği.

Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 81. Yılı İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin baş kahramanı, vatanına ve milletine aşık olan büyük adamın , büyük liderin aramızdan ayrılışının 81.yılındayız.  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal, adına şiirler yazılmış, adına kitaplar yazılmış, adına türküler, marşlar yazılmış büyük insan, mavi gözlü , güzel yürekli adam… Sen kalbimize büyük bir acı bırakıp gittin buralardan. Sen ülken için gece gündüz demeden çalıştın. Hasta yatağında bile ille de vatan diyordun ille de Hatay ana vatana katılacak diyordun. Satmadın bu vatan topraklarını, kaçmadın buralardan.

 

Gitmedin, bırakmadın zor anında milletini. Çünkü vatan  sevdalısı, vatan aşığı bir liderdin.  Ülkeni eğitim alanında, ekonomi alanında, siyasi alanda iyi yerlere getirdin. Bize cumhuriyeti  emanet ettin. Çocuklarımıza bayram olsun diye 23 Nisan’ı hediye ettin. Sen ne ileri görüşlü, ne iyi bir insandın Gazi Mustafa Kemal’im. Bugün çocuklar  senin için ağlıyor. Senin adın geçtiği zaman, senin sesini duydukları zaman ağlıyorlar bu çocuklar. Çünkü onlar da seni çok seviyor Gazi Mustafa Kemal Paşam. Çünkü senin  ve  kıymetli şehitlerimizin, kıymetli vatan evlatlarımızın bu vatan için  ne kadar cefalar çektiğini biliyorlar, çünkü onlara seni anlatıyoruz, askerlerimizi anlatıyoruz.  Keşke sana bir defa sarılsaydım, keşke senin o masmavi gözlerine bakıp sana içte bir teşekkür etseydim Paşam.  O bilginden faydalanabilseydim. Keşke  yaşıyor olsaydın ülkeme  daha neler yapardın kim bilir. Çok şey yapardın elbette. Çünkü  ileri görüşlü,  karakter sahibi büyük adamdın,  büyük ve  güzel adamdın Mustafa Kemal’im.  

 

Ölüm yıl dönümünde kabrin  vefalı insanlar ile dolup taşacak. Sana dualar edilecek ve senin kalbimizde olduğun haykırılacak koca Ankara’da. Seni çok seviyoruz  Mustafa Kemal’im. Nurlar içinde yat. Mekanın cennet olsun güzel adam, büyük komutan….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.