Online Türkçe Testi

Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Bu yazımızda “Anneler Günü” ile ilgili duygu ve düşüncelerin anlatıldığı bir kompozisyon hazırladık. Hepinize keyifli okumalar…

Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Annelerimiz dünyada bize en çok değer veren ve bizi koşulsuz seven yegane varlıklardır. Hayatın zorlu koşuşturmacasında tek başımıza kaldığımızda arkamızda dayanak olan sağlam yapılı biri vardır. İşte o kişi de annemizdir. Çünkü anneler çocuklarına güvenir ve onların her zaman arkasında dururlar.  Anneler çocukları için her türlü fedakarlığı yapan, her türlü çileye göğüs geren  vefalı kimselerdir. 

 

Annelik duygusu öyle bir duygudur ki  anne olan herkes bunu çok iyi bilir. Çünkü annelerin çocukları için yapamayacağı şey yoktur. Buradan kastettiğim sadece biyolojik annelik değildir.  Yetiştirme yurtlarındaki çocuklara annelik yapan anneler işte onlar da gerçek  annedir ve elleri öpülesi  insanlardır. Bunun için annelerin kıymetini bilmeliyiz ve  annelerimize hak ettiği değeri vermeliyiz. Onların kalbini kıracak hareketlerden kaçınmalıyız ve onları asla incitmemeliyiz. Anneler  çocuklarının hepsine aynı değeri verir ve hepisni de eşit sever. Çocuklarından biri uzakta olsa içinde hep hasret olur. Biri hasta olursa anne de o gün hasta olur ve çocuğunun iyileştiği haberini alıncaya kadar  hayatın  tadınının farkına varmaz. Çünkü çocuk hastaysa anne de hastadır. Çocuk üzgünse anne de üzgündür. Çünkü anne  çocuğunun  her şeyine katlanan  bir  koşulsuz sevgi demektir. Bunun için annelerin üzmeyelim ve onların değerini  bilelim.

 

Annelerimizi sadece anneler gününde hatırlamamalıyız. Bizim için her gün anneler günü olmalıdır. Çünkü onları  ne kadar çok sevdiğimizi onlara hissetirebilmeliyiz ve  bizden aldıkları sevgi  ile daha mutlu olmalarını sağlamalıyız. Çünkü bu dünyada  bizi en çok seven , o elleri öpülesi analarımızdır.  Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa anneliğin kutsal olduğunu söylemiştir  ve analarımız için şu sözü söylemiştir:’’ Cennet anaların ayakları altındadır.’’ İşte  tüm bunlardan dolayı onların değerini bilmeliyiz ve bizler de onların her zaman maddi ve manevi destekçisi olmaya hazır  neferler olmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.