Online Türkçe Testi

24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Yazınız. 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon örneğimiz bu yazımızda.

24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Toplumu değiştiren, topluma önder olan ve içinde yaşadığı toplumun fertlerini aydın kimse haline getiren, elleri öpülesi, değer verilesi öğretmenlerimizdir. Öğretmen öğretici, sevgi verici, şefkat ve merhamet timsali, güzel ahlakı, saygıyı bizlere öğreten ve bizlere örnek olan aydındır, bizi aydınlatan fenerdir.   Öğrencileri için her zorluğun  üstesinden gelen, cefakar, fedakar kişilerdir. 

 

Bizlere ben olmayı değil, biz olmayı öğreten, empati kurma becerisini kazandıran, sorgulamayı bize öğreten , bizi doğru yola götüren kimselerdir. Öğretmenik çok kutsal bir meslektir. Onlar bir toplumun en önemli parçasıdır ve en önemi değerleridir. Bunun için öğretmenlerimizi çok sevmeliyiz ve onlara gereken değeri vermeliyiz. Bize ilim öğreten, bize ahlak öğreten öğretmenlerimizi üzmemeliyiz, onların bizler için yaptığı emeği  boşa harcamamalıyız.  Bizler de bize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz ve derslerimize çok iyi çalışmalıyız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’de öğretmene, eğitime ve öğretime çok önem vermiştir ve bununla ilgili şu sözü söylemiştir: ’’ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.’’

 

İşte tüm  bunları da göz önüne alarak öğretmenin değerini bilmeliyiz. Öğretmenlerimizi üzmemeliyiz ve onları  tepemizde taşımalıyız. Şimdiden  tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun, sağ olsunlar, var olsunlar….

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.