Online Türkçe Testi

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon Örneği

19 mayıs ile ilgili kompozisyon örneği

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon Örneği

19 Mayıs Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu dönüm noktasının en önemli aktörlerinden birisi olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece iyi bir komutan değil aynı zamanda iyi bir eğitimci, iyi bir insandır. O çocuklara ve gençlere çok önem  vermiş ve geleceğimizi onlara emanet etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara 19 Mayıs’ı da gençlere armağan etmiştir.

Ulu Önderimiz 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmış ve kurtuluş mücadelemizi buradan başlatmış  ve amacına da Allah’ın izni ile ulaşmıştır.  Mustafa Kemal  Türk gençliğine çok güvenmiş ve onlara cumhuriyete , demokrasiye sahip çıkmaları gerektiğini  vasiyet etmiştir. Çünkü bir ülke  eğitimli, bilgili gençler sayesinde kalkınır ve  ilerler.

Ülkemizde de her yıl  19 Mayıs’ta çeşitli etkinlikler ve spor  gösterileri  yapılarak gençler eğlenir ve mutlu olur.  Yapılan etkinliklere halk da katılır ve böylece çok güzel bir gün geçirilmiş olur ve kurtuluşumuzun, bağımsızlığımızın, birlik ve bütünlüğümüzün tadı çıkarılır. Bize bu günü armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk  inşallah nurlar içinde uyursun ve  Rabbim sana cennetin en güzel köşelerini nasip eder.

Türk istikbalinin evladı olarak bizlere düşen görev vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve inançlarımıza sahip çıkarak düşmanların bu değerlerimize saldırmasına mani olmaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. dffyee dedi ki:

    ayrı veriliyor sevmedim arada reklam var

  2. Cemre Solmaz dedi ki:

    Güzel hemde çok . Burdan CSFC aileme sesleniyorum sizi çok seviyorum.