Online Türkçe Testi

“Yeni Yıldan Beklentilerim” İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

31.12.2019

“Yeni Yıldan Beklentilerim” İle İlgili Kompozisyon Yazınız. Yeni yıldan beklentileriniz ile ilgili kompozisyon yazın.

“Yeni Yıldan Beklentilerim”  İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Bir seneyi daha  iyisi ile kötüsü ile bitirmek üzereyiz. Geçen yılda acılar çekildi, mutlu anlar oldu. Her geçen yıl ömrümüzden biraz daha aldı ve yıllar böyle devam ediyor. Yeni yılda  dünyamızın daha barış dolu bir dünya olmasını istiyorum. Savaşların son bulmasını, sefaletin, açlığın son bulmasını istiyorum. 2019 yılında ne yazık ki çokça kadın cinayetleri, kadına şiddet gibi olumsuz olaylar yaşandı.

 

Kadınların canice  öldürülmesi, onların güç duruma düşürülmesine şahit olduk. Yeni yılda kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyorum.  Hiçbir kadına bir şey olmasın,  hiçbir kadın caniler tarafından  ölmesin ve kadınlarımız hep yaşasın istiyorum. Yeni yılda  ülkemin daha çok gelişmesini ve ilerlemesini  istiyorum. Kendi  ülkemin yerli  mallarının daha çok üretilmesini istiyorum.   Fakirlikten hiçbir çocuğun ölmemesini istiyorum. Tüm çocukların sevgi ve huzur dolu bir dünyada yaşamasını istiyorum. Ailemle birlikte çok güzel yıllar geçirmek istiyorum. Bu yıldan beklentilerim her şeyden önce sağlığımın  iyi olmasıdır. Sağlıklı olmak, mutlu olmak ve huzur dolu bir ailede yaşamımı devam ettirmek istiyorum.  İnsanlar arasında kıskançlığın, dedikodunun,  iftiranın son bulmasını istiyorum. Yalan  söylemek olmasın, dostluklar, arkadaşlıklar baki kalsın istiyorum. Ormanlarımız yanmasın,  yeşil alanlarımız yok olmasın istiyorum.  Hava, su ve toprağımız kirlenmesin. Dünyamız daha temiz olsun. Her  alanda başarılı olalım ve daha çok kitap okuyan bir ülke olalım istiyorum.

 

Sevgi dolu bir dünyada  Nazım’ın da dediği gibi bir ağaç  gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak istiyorum.  Şimdiden herkese huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum. Rabbim herkese hayırlı ve huzurlu yeni yıllar nasip etsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.