Online Türkçe Testi

Xiaomi E-Kitap Okuyucu Tanıtıldı (Fiyatı ve Özellikleri)

19.11.2019

Xiomi E-Book Reader. Bu ürün Xiaomi’nin elektronik mürekkep  ekrana sahip ilk E-kitap okuyucusu olma özelliğine sahip.

Xiaomi E-Kitap Okuyucu Tanıtıldı

 

Son yıllarda büyük ilerleme gösteren xiaomi geniş bir ürün yelpazesi ile dikkat çekiyor. Bu ürün ailesinin son üyesi ise 20 Kasım’da Çin’de satışı yapılmaya başlanacak olan “Xiomi E-Book Reader”

 

Bu ürün Xiaomi’nin elektronik mürekkep  ekrana sahip ilk E-kitap okuyucusu olma özelliğine sahip. 212 PPI’lık parlama yapmayan kaplamaya sahip elektronik mürekkepli ekran LED aydınlatma sistemi ile de desteklenmiş. Bu durum yüksek ışık ya da düşük ışık koşullarında etkili bir okuma deneyimi sunmak için yeterli gibi gözüküyor.

 

Cihaz ön tarafı beya arka tarafı iyah bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Cihazda dört çekirdekli, 1,8 GHz hızında çalışan bir işlemci ve 1GB RAM’in yanı sıra 16 GB dahili hafıza ve Android 8.1 Oreo kullanılmış.

 

Cihazda “EPUP, PDF ve TXT” dosya sistemleri desteklenmekte. 1800 mAh pil gücü elektronik mürekkep teknolojisi sayesinde 1-2 haftalık kullanıma olanak verecektir. 178 gram ağırlığa ve USB-C bağlantı özelliğine sahip cihaz taşınabilirlik ve bağlantı açısından da avantaj sağlıyor.

 

20 Kasım‘dan itibaren Çin’de satışına başlanacak ürün 83 dolar seviyesinde bir fiyat ile piyasaya girecek. Daha sonra ithalatçı firmalar aracılığıyla ürün tüm dünyaya yayılacak. 

1984 romanı ile ilgili online test

Fahrenheit 451 romanı ile ilgili online test

Facebook Grubumuza Katılın

Etiketler:

Yorumlar
  1. Murat dedi ki:

    Cihazın özellikleri yeterince açıklanmamış. Ekran boyutu önemli meselâ…