Online Türkçe Testi

Barış Pınarı Harekatı Hakkında Bilgi

15.10.2019

Barış Pınarı hakkında bilgi. Barış Pınarı harekatının hedefleri ve Barış Pınarı harekatının amaçları ile ilgili yazılmış bir yazı

Barış  Pınarı Harekatı Hakkında Bilgi  Veriniz.

 

Ülkemizi tehdit eden terör örgütlerini yok etmek amacı ile  Suriye’nin kuzeyine  yönelik yapılan harekatın genel adına Barış  Pınarı Harekatı denilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin  Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile bu harekat  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılmıştır. Buradaki amaç sivillere zarar vermeden teröre gereken darbeyi vurmak ve  terörü yok etmektir.  Her ne kadar kimi ülkeler bu harekata gereken  desteği vermese de ülkemizde terörü  barındıramayız ve ülkemizin yok olmasına izin vermemeliyiz.

 

Barış Pınarı Harekatının amacı şudur: Teröristlere ait  sığınak, silah, barınak, mevzii,  araç ve gereçler hedef alınmakta,  masum insanların  ve harekât bölgesinde yer alan  tarihi, dini, kültürel yapılara zarar vermeden terörü yok etmektir.    Ayrıca altyapı tesisleri ile bölgede bulunan  muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarına zarar gelmemesi de amaç edinmiştir. Vatanımızın birlik ve bütünlüğü için bunun yapılması zorunludur. Ülkemizin fertleri de bu konuda devlete destek olmakta ve vatanın toprak bütünlüğüne zarar gelmemesi için her türlü  fedakarlık yapılmaktadır. Hudutlarımızın güvenliğini sağlamak için , ülkemizi korumak için  her zaman olduğu gibi bugünde milli birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız ve olmaya da devam etmeliyiz.

 

Barış Pınarı Harekatı 9 Ekim 2019 yılında saat gündüz dört itibari ile başlamış ve hala da devam etmektedir.  Çok sayıda terörist yok edilmiş ve  kimi vatan evlatları da bu harekatta şehit olmuştur. Yüce Allah Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yar ve yardımcısı olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.