Online Türkçe Testi

Askerlere Mektup Örneği

15.10.2019

Askerlerimize mektup örneği. Bu yazımızda ülkemizin bekası uğruna mücadele eden askerlerimize yazılmış bir mektup örneği paylaşıyoruz.

Askerlere Mektup Örneği

 

Yüreği vatan sevgisi ile çarpan, vatanının bir karış toprağını dahi düşmana teslim etmemek için  yeni doğan çocuğunu bırakıp  cepheye koşan, yeni evlendiği eşini, anasını, babasını, bırakıp vatanı kurtarmaya giden  güzel yürekli yiğitlere  selam olsun. Türkiye Cumhuriyeti’nin, yüce milletimizin kahraman askerleri, şanlı orduları! Nasılsınız yiğitlerim?  Vatan yolunda çarpışmak için gittiğiniz bu kutsal yolda  neler yapıyorsunuz, ne zorluklarla mücadele ediyorsunuz?

 

Biliyorum çok çalışıyorsunuz, gece gündüz uyumuyorsunuz, yeri geliyor  aç kalıyor, susuz kalıyor  amma yine vatanı başsız bırakmıyorsunuz kahraman evlatlar,  kahraman yiğitler. Canım askerlerimiz,  güzel yürekli Mehmetçiklerimiz bizler, biz çocuklar, gençler, yaşlılar vb. millet olarak her zaman yanınızdayız ve arkandayız.  Sizi çok seviyoruz ve dualarımızın en özel yerinde hep siz varsınız. Sizler olmasanız bizler değil bir yudum su içmek, nefes dahi alamayız. Biz bugün özgürce yaşıyorsak, dışarı özgürce okula gidip gelebiliyorsak, gece olduğunda korkusuzca, gönül rahatlığı ile yatağımıza yatabiliyorsak bu elbette sizlerin sayesindedir, sizlere minnet borçluyuz yiğitlerimiz. Bugün yaptığınız bu kutsal görevin karşılığını inşallah hem bu dünyada alacaksınız hem de öbür dünyada alacaksınız. Merak etmeyiniz, aileleriniz bize emanet ve onlara gözümüz gibi  bakacağımızdan sakın ha şüpheniz olmasın. Sizin aileniz bizim ailemizdir artık bunu unutmayın ve  yüreğinizi ferah tutun kahraman yiğitlerimiz, şanlı ordumuzun şanlı askerleri! Vatanımızı yok etmek isteyen  terör örgütlerine karşı  korkusuzca savaşmaya devam ettiğinizi görüyor ve biliyoruz. Ölümden, yaralanmaktan korkmuyorsunuz. Biliyorsunuz ki ölünce şehit oluyor, yaralanınca gazi olarak kalıyorsunuz. Milletimiz size hep sadık kalacak ve emanetlerinize hep sahip çıkacak. Sakın ola gözünüz arkada kalmasın, yok edin terör örgütlerini,  vermeyin vatanımızın bir karış toprağını dahi o zalimlere.

 

Unutmayın ki siz Türk Milleti’nin askerleri, siz  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  kahraman evlatları, kahraman askerlerisiniz. Hepiniz gözlerinden öper, sağ salim dönmeniz dileği ile Yüce Allah’a emanet ederiz. Kendinize dikkat edin yiğitlerim, aslanlarım, kahraman Mehmetçiklerim, vatanımın güzel canları,  güzel yürekli  değerli insanları…..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.